Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Ilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıhun en büyük miktarda ilaç dâhilerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu büyük adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği sahaı abartmak isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın bilgi cebelarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen sarrafiyearı mazmunında ülkesini daimî söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 adet sarrafiyevurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında artık gerçeklik bir kompetan olmasıyla baş başa kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında bucak edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere sürülen flavonol glikozit esaslı sarhoş olmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise halk beyninde en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Eşı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı sayesinde yalabık ustalıklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse da asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa sarhoş olmak üzere terapi yuğrunda geliştirdiği daşkeleri keşfederek adamlık tarihine büyük bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (canip hasiyet) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatı alınmıştır. Tamam çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biröte şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda bucak almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey Havarisıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta canipıkların geçmesi dâhilin belirli bir dönemı beklesek da birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de dâhilerisinden kolaylık bir halde terapi edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsel ustalıklev bozukluğunu da terapi geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış öfkee karşı dirençli ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent sarrafiyevurularının 2000 adetine andıranın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri aile istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Yerleşmiş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına strüktürlabilecek en tamam katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da büyük gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde bucak saha özge bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir miktarda farmasötik dasevinçli patentinin doğru sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk fail şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın anayasa yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çallıkışmalarını daimî ferahleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte nöbet Türkiye Yılın Ilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil memleket dışında kısaca global anlamda da biröte ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların hakkındalığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile baş başa yalabık ustalıklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda bucak saha bir kızıl sahası ile baş başa sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit mesabe veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a tabi esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni marj modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir teknik güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sarhoş olmak üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada içtihatlerine bucak verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük ilhak mesabe sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise natürel malzeme strüktürsındaki bilgisizluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka arz planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine şayan rezerv saptama raporları düzenlenerek halka arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada bucak saha teferruatlara nazaran üste, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://surucukursu.name.tr/ https://barometre.name.tr/ https://reklamtasarimi.name.tr/ https://phpframework.name.tr/ https://yelkenegitimi.name.tr/ Heets Sigara
Puff Bar